Rusztowanie ramowe RAM 2

Rusztowanie RAM 2, zwane rusztowaniem elewacyjnym, rusztowaniem ściennym, rusztowaniem fasadowym lub rusztowaniem budowlanym, to jedno z najpopularniejszych rusztowań w Polsce. Charakteryzuje się intuicyjną, nieskomplikowaną metodą montażu. Składane jest bez użycia narzędzi, przy pomocy systemu zapadek (samozakleszczających się trzpieni).

Konstrukcja

Głównym elementem konstrukcyjnym i nośnym rusztowania RAM 2 jest zamknięta rama pionowa o szerokości 0,73 m. Dostaniesz ją w kilku wariantach wysokości: 2,00 m/1,50 m/1,00 m/0,50 m. Dzięki temu szybko dopasujesz odpowiednią wysokość rusztowania do nierówności terenu i ułożysz je na wysokość do 24 m.  Jeżeli zastosujesz się do określonych wymogów, będziesz mógł wydłużyć  konstrukcję i podwyższyć wysokość zarusztowywanej powierzchni nawet do 64 m. Taką konstrukcję łatwo poszerzysz dzięki specjalnym konsolom o szerokości o,32, 0,64  i 0,74 m.

Powierzchnie płaskie rusztowań RAM 2 stanowią podesty, zwane również pomostami. Najbardziej popularne długości podestów, a więc najczęściej kupowane, to 3,00 m i 2,50 m. Pozostałe, dostępne u nas podesty mają długość 2,00 m/1,50 m/1,10 m/0,74 m. W zależności od Twoich preferencji, możesz kupić podesty wykonane ze stali ocynkowanej ogniowo, zaimpregnowanego, litego drewna  świerkowego, aluminium lub połączenia aluminium ze sklejką (aluminiowo-sklejkowe). Wysokość podestu będziesz mógł regulować przy użyciu specjalnych trawersów mocowanym w ramie. Dzięki temu Twoje stanowisko pracy będzie zawsze na wysokości, jaką oczekujesz.

Pomiędzy podestami możesz poruszać się drabinką wykonaną ze stali lub aluminium lub antypoślizgową drabiną aluminiową, nakładaną na ramę. Dodatkowo, będziesz mógł skorzystać z aluminiowych lub aluminiowo-sklejkowych podestów komunikacyjnych, które na stałe są wyposażone w drabinkę aluminiową.

System RAM 2 zawsze będziesz mógł poszerzyć lub wydłużyć o dodatkowy jeden lub dwa podesty montowane na specjalnych poszerzających wspornikach zwanych konsolami o rozmiarach 0,32 m i 0,64 m.

Bezpieczeństwo

System RAM 2 to trwałe, wytrzymałe, stabilne i bezpieczne w użytkowaniu rusztowanie, które spełnia wszelkie wymogi polskich oraz europejskich norm bezpieczeństwa pracy. Wytrzyma obciążenie nawet do 6 kN/m2. Potwierdzają to certyfikaty: Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie, Szwedzkiego Technicznego Instytutu Badawczego SP oraz Instytutu Arbeidstilsynet  z Oslo w Norwegii.

Pracując na RAM2 możesz czuć się bezpiecznie. Przed niekontrolowanym wypięciem podestu ochronią cię specjalne ramki zabezpieczające.  Z kolei poręcze pojedyncze, podwójne, poprzeczne i stężenia ukośne oraz deski burtowe ochronią cię przed wypadnięciem z podestu.

Zalety rusztowania RAM 2:

  • Trwałość, wysoka jakość i duża stabilność konstrukcji, którą można ułożyć do wysokości 64 m.
  • Szybki i intuicyjny montaż.
  • Możliwość wyboru dowolnego podestu ze stali, aluminium i alu-sklejki oraz drewna.

Zastosowanie rusztowań RAM 2:

  • Malowanie ścian.
  • Tynkowanie.
  • Prace adaptacyjne, montażowe, remontowe, modernizacyjne, konserwacyjne, naprawcze, inspekcyjne maszyn, obiektów i urządzeń przemysłowych.