Rusztowanie modułowe MULTISYSTEM

MULTISYSTEM to rusztowanie modułowe, które pozwoli Ci na budowę dowolnych konstrukcji nawet w najbardziej skomplikowanych projektach. Jego zaletą jest duża ilość elementów (modułów) oraz urozmaicona możliwość ich łączenia wzdłuż i w szerz. Dzięki temu szybciej i prościej będziesz mógł złożyć i zdemontować całą konstrukcję rusztowania, w odróżnieniu od tradycyjnego rusztowania systemowego. Wszystko to znacząco ułatwi i przyśpieszy Twój montaż i demontaż rusztowania.

Konstrukcja rusztowania MULTISYSTEM

Głównym elementem nośnym rusztowania MULTISYSTEM jest  pionowy stojak, który występuje w wielu rozmiarach: 4,00 m/3,50 m/3,00 m/2,50 m/2,00 m/1,50 m/1,00 m/0,55 m.

Stojak wyposażony jest w rozmieszczone co 0,5 m rozety zwane również węzłami, pierścieniami czy gniazdami. Dzięki nim zyskasz możliwość różnych opcji montażu oraz regulacji położenia elementów w płaszczyźnie pionowej.

Do rozet zamontujesz rygle typu „o” lub typu „u”, które są elementami nośnymi rusztowania i spełniają jednocześnie funkcje poręczy. Rygle dostępne są u nas w kilku długościach: 3,07 m/2,57 m/2,07 m/1,57 m/1,40 m/1,09 m/0,73 m.  Dodatkowo będziesz mieć możliwość kupienia ich w wersji zwykłej, jak i wzmocnionej dodatkowym profilem.

Do rozet oprócz rygli zamontujesz również skośne i pionowe stężenia. Są one dopasowane długością do powierzchni rusztowania i dodatkowo usztywnią całą jego konstrukcję.

Dzięki modułowym rozwiązaniom łatwo dopasujesz rusztowanie MULTISYSTEM do zarusztowywanej powierzchni. Docenisz funkcjonalność konsol rozszerzających oraz prosty sposób wypoziomowania konstrukcji przy wykorzystaniu podstaw śrubowych.

System pomostowy

Na rusztowaniu będziesz pracować na tzw. pomostach zwanych również podestami lub platformami. Stanowią one płaskie, wytrzymałe i stabilne powierzchnie całej konstrukcji. Nasze pomosty, w zależności od indywidualnych preferencji mogą być wykonane z ocynkowanej stali, aluminium, aluminium i sklejki lub kompozytu. Wszystkie pomosty rusztowania MULTISYSTEM wyposażyliśmy w stalowy, spawany i ocynkowany profil o grubości 1,25 lub 1,50 mm. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów, wprowadziliśmy do sprzedaży tańsze i równie wytrzymałe pomosty w wersji nitowanej. Dotyczy to profili  o grubości 1,25 mm. Wszystkie nasze pomosty posiadają stosowne zaczepy, które są dostosowane zarówno do rygli tupu „o” , jak i „u”.

Rozwiązania komunikacyjne

MULTISYSTEM zaprojektowaliśmy w taki sposób, by w pełni zaspokoić potrzeby komunikacyjne naszych Klientów w zakresie sprawnej komunikacji w pionie, pomiędzy różnymi poziomami, oraz pod samym rusztowaniem. Dzięki temu będziesz wspinał się coraz wyżej po rusztowaniu specjalnymi pomostami o długości 2,5 i 3,0 m, ale również zewnętrzną klatką schodową. Nie będzie również dla Ciebie problemem zarusztowywanie pieszych i samochodowych ciągów komunikacyjnych pod rusztowaniem. Umożliwią to rygle i dźwigary bramowe, które zapewnią swobodne przemieszczanie zarówno pieszych, jak i samochodów.

Normy bezpieczeństwa

Opracowany przez  nas system rusztowań MULTISYSTEM jest sprawdzonym i bezpiecznym rozwiązaniem konstrukcyjnym. Potwierdzają to atesty Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie oraz znak bezpieczeństwa B – „zgodność z normą PN-EN 12810 Rusztowanie elewacyjne z elementów prefabrykowanych”. Nasze rusztowania wytrzymują obciążenia do 6 kN/m2. Dodatkowo bezpieczeństwo prac na wysokości zapewniają rygle, spełniające funkcje poręczy, krawężniki oraz system zakotwień montowany do ścian budynku lub innych elementów stałych.

Kompatybilność z rusztowaniami systemowymi/ramowymi

Dużym atutem naszego systemu modułowego jest możliwość jego łączenia z innymi systemami rusztowań elewacyjnych/ściennych/fasadowych, w tym z RAM1, w zakresie podestów i schodów o profilu „u”. Dzięki pełnej kompatybilności systemów (podestów oraz akcesoriów) możesz znacząco  wydatki, dokupując jedynie potrzebne Ci elementy.

Zalety rusztowania MULTISYSTEM:

  • Łatwy i szybki montaż oraz stabilna i sztywna konstrukcja.
  • Ergonomiczne stanowisko i wygodne ciągi komunikacyjne.
  • Kompatybilność podestów o profilu „u” z systemem rusztowań elewacyjnych RAM1 .

Zastosowanie

  • Skomplikowane projekty konstrukcyjne.
  • Prace ogólnobudowlane (roboty malarskie, tynkarskie).
  • Prace adaptacyjne, montażowe, remontowe, modernizacyjne, konserwacyjne, naprawcze, inspekcyjne maszyn, obiektów i urządzeń przemysłowych.